Adopce na dálku

Naše gymnázium dlouhodobě spolupracuje se zlínskou dobročinnou organizací Samari, z.s., která se zaměřuje na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokážou.

samari

Jednou z aktivit této společnosti je podpora vzdělávání chudých dětí v Bangladéši – prostřednictvím projektu Paprsky naděje formou tzv. adopce na dálku.

Studenti tercie mají takto „adoptovanou“ dívenku jménem Rebecca Tudu. Její vzdělávání je finančně podporováno už řadu let (o náklady se členové třídy dělí, sponzorství holčičky převzali od předchozí třídy své třídní profesorky). Odměnou jsou jim dopisy a obrázky, které Rebecca 2x ročně posílá, možnost sledovat její pokroky ve škole, ale především pocit, že jsou součástí správné a smysluplné věci. Pěstují si tím vědomí, že podpora slabších a znevýhodněných by měla být samozřejmou součástí životního stylu lidí, kterým nic zásadního neschází.

Velkou událostí se stalo, že Rebecca díky jejich podpoře ukončila základní vzdělávání a od 1.1.2016 dostala možnost pokračovat v náročnějším studiu na internátní škole SAMS na severu Bangladéše, což jí umožní rozšíření možností, jak se dále uplatnit v životě.

samari 2