Realizované akce

 • Workshop Camera Obscura Studenti primy se zúčastnili workshopu s fotografkou Kateřinou Kolčavovou. Jeho tématem byla camera obscura, což je v podstatě schránka, která umožňovala malířům zakreslit promítaný obraz a je zároveň předchůdkyní dnešních fotoaparátů. Podívejte se, co vytvořili!
 • Maturita z Českého jazyka V úterý 11. dubna 2017 psali naši maturanti písemnou práci z českého jazyka a literatury v rámci společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2017.
 • Biologická olympiáda Naši studenti se zúčastnili okresního kola biologické olympiády v SVČ Lužánky. Darja Klementová se umístila na 5. místě. Gratulujeme!  
 • Malá slavnost umění Malá slavnost umění, v rámci které se vám představili žáci z flétnové třídy Mojmíra Poláčka, se uskutečnila 18. dubna v 17.30 hodin v sále školy na Kristenově 27.
 • Hudební podvečer Druhý dubnový hudební podvečer proběhl v úterý 25. dubna v 17.30 hodin v sále školy. Jaké to bylo? Podívejte se na fotky!
 • Krajská přehlídka VO ZUŠ Poslední týden v březnu proběhla Krajská přehlídka Výtvarných oborů Základních uměleckých škol v Ivančicích. Naše škola zde měla bohaté zastoupení a žáci si odnesli dokonce postup do celostátního kola! Adéla Doubková, Thea Jeřábková a Klára Cigošová ve stříbrném pásmu ze třídy Mgr. Zuzany Pazdírkové a Michaela Žáková, Adéla Daňhelová a pak cyklus prací: Anežka Přibylová,Klára Binková, Kateřina ...
 • Děti online Dne 30.3. jsme navštívili filmový festival Jeden svět, který se konal  v CVČ Legato v Kohoutovicích. Zajímavý dokument Děti online natočila režisérka Kateřina Hager. Pro žáky tercie byl po projekci připraven workshop, kde se mohli k tématu vyjádřit a vyzkoušet formou dramatizace možnosti řešení kyberšikany. Dokument : Děti online Zachymu je teprve dvanáct, jeho YouTube kanál má ...
 • Pro život Projekt Pro život byl určen pro žáky tercie v rámci učiva Výchovy ke zdraví. Studentky Lékařské fakulty přiblížily žákům problematiku první pomoci a život zachraňujících úkonů. Žáci měli možnost si prakticky vyzkoušet některé úkony první pomoci a  součástí projektu byla i demonstrace originálních audionahrávek linky 155.  
 • Lyžařský výcvik Ve škole je stále co dělat, proto trochu se zpožděním přinášíme několik fotografií z lyžařského výcviku. Na tom byli studenti sekundy a kvinty poslední týden v lednu v Karlově pod Pradědem.  
 • Francouzská revoluce Projekt Francouzská revoluce se konal v únoru pro žáky tercie. Ti se seznámili s osudy nejvýznamnějších protagonistů dramatu francouzské revoluce – Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty, Robespierra, Dantona, Desmoulinse, Marata a Charlotty Cordayové. Porovnáváním jejich životních osudů sledovali vývoj revolučních událostí a sonda  do tragických osudů jednotlivců žáky motivovala se zamyslet nad významem a dosahem ...
 • Prezentační soutěž Po roce se opět soutěžilo v prezentačních dovednostech, tentokrát v soutěži, kterou jsme si nachystali sami – především za vydatného přispění části studentů kvinty. Výkony soutěžících byly výborné, porota připravená a pozorná, obecenstvo vstřícné a soustředěné. Moc se těšíme na další ročník, tyhle zkušenosti se budou všem určitě hodit! Výsledky: 1.místo: Ondřej Julíček (4.ročník) 2.místo: Šimon Franc (1.ročník) 3.místo: ...
 • Vítání jara Jaro je bezesporu již mezi námi, a tak naši dva studenti – Dominik Brychta a Martin Hamřík, vyrazili do Dětské nemocnice. Jejich humorné číslo tvořené kombinací stepu a hry na klavír potěšilo mnoho tváří, za což moc děkujeme a jsme rádi!
 • Memoriál Rosti Čtvrtlíka Kateřina Hrdinová se zúčastnila soutěžní recitační přehlídky – Memoriál Rosti Čtvrtlíka a postoupila do celostátního kola, které se uskuteční 20. – 21.4. v Děčíně. Pro více informací můžete navštívit oficiální stránky memoriálu. Gratulujeme!
 • Absolventský koncert První absolventský koncert proběhl v neděli 9. dubna 2017 v 16 hodin v Komorním sále JAMU. Lucii Vaňáčkové i dalším spoluúčinkujícím moc gratulujeme!  
 • Absolventský koncert S blížícím se koncem školního roku se na program mimo hudební podvečery také dostal absolventský koncert. Ten proběhl 9. května v 17.30 hodin na radnici ÚMČ Brno Komín. Všem absolventům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu!  
 • Klavírní soutěž V pátek 10. března proběhlo krajské kolo žáků ZUŠ ve hře na klavír a naše škola tam měla své zástupkyně! Anetka Zmeškalová získala 3. cenu, Lucka Krajčírovičová 2. cenu a Nella Mazáčová 1. cenu! Gratulujeme všem třem a také jejich paním učitelkám Lucii Halíček – Czajkowské a Jolaně Zedekové.
 • Proč říct Ne! cigaretám Mimo duševní zdraví se snažíme starat i o to fyzické, a proto v rámci předmětu Výchova ke zdraví měli žáci primy v úterý 7. března možnost vyslechnout přednášku Proč říct Ne! cigaretám. Hlavním cílem projektu je prevence vzniku a rozvoje závislosti na tabáku u dětí a mladistvých. Nejúčinnější prevencí je o této problematice informovat. Paní Monika ...
 • Literární kavárna V pořadí páté autorské čtení studentů, kteří se věnují tvůrčímu psaní, se konalo ve čtvrtek 23. března v útulné kavárně Bílá Vrána na Kristenově ulici. Prostor kavárny zaplnilo pozorné a vstřícné publikum a vytvořilo autorům inspirativní prostředí, ve kterém zazněly skvělé původní texty nejrůznějšího ladění proložené příjemnou klarinetovou skladbou. Umělecký duch našeho gymnázia opět spontánně ...
 • Poetický podvečer 8.3.2017 Ve středu 8. března, proběhl Poetický podvečer studentů kvinty. Ačkoli bývají tyto večery spíše o slovech a jazyce, máme pro Vás na památku fotografie.
 • Hudební podvečer 28.2.2017 V posledním únorovém dni zazněl i druhý Hudební podvečer v tomto měsíci. Pokud jste ho nestihli, přinášíme malou fotoreportáž!  
Menu