Realizované akce

 • Mikulášský hudební podvečer Poslední hudební podvečer tohoto roku se uskutečnil v úterý 4. prosince 2018 v sále školy. Hlavní motiv byl tentokrát jasný: „mik, miku, mik, miku, mikuláš…“ 🙂 Přinášíme krátký fotoreport.
 • Vyhlášení soutěže o nejlépe ozdobený Špačkoš Naše sekunda se již dříve zapojila do výtvarné soutěže – zdobení Špačkoše – a spolu s dalšími 4 školami jsme byli vybráni jako vítězové této soutěže! Studenti a studentky sekundy vyhráli hlavní cenu – výtvarné pomůcky v celkové hodnotě 10 000 Kč! Moc gratulujeme! Jsme na vás pyšní!
 • Výlet výtvarného oboru do Vídně V sobotu 17. listopadu se uskutečnil náš další tradiční výlet výtvarného oboru do Vídně. Navštívili jsme galerii umění Albertina, kde právě probíhá velká výstava děl impresionisty Claude Moneta. Ve druhé části našeho výletu jsme se vypravili do Uměleckohistorického muzea (Kunsthistorisches Museum Wien). Zde jsme si prohlédli zejména památky z období starověku. A to vše v ...
 • Klíč k cestě na Mars – Hvězdárna a planetárium Brno Ve čtvrtek 15. listopadu se třídy prima a sekunda společně vydali na Mars… Samozřejmě je to pouze obrazně řečeno. Součástí exkurze do Hvězdárny a planetária Brno totiž byl i výukový program s názvem „Klíč k cestě na Mars“.
 • Kvinta na Sportlife 2018 V termínu 9.11.-11.11. se v Brně uskutečnil SPORTLIFE – festival sportu a zábavy. Naše kvinta se zúčastnila prvního dne, kde studenti a studentky absolvovali různé sportovní a zábavné aktivity. Součástí bohatého programu byla i protidrogová přednáška pana Dominika Nekolného, se kterým se nám podařilo ulovit krásný snímek!  
 • Adaptační kurz primy a kvinty (část kvinta) Ve středu 10.10. v 8:00 odjížděl autobus s žáky kvinty a primy na adaptační kurz do Staré Vsi u Rýmařova. Celkově jsme zde strávili tři zážitkové dny. Hned po ubytování nás čekala první seznamovací aktivita. Hra byla na základě Binga, v tabulce byly věty a ke každé větě jsme měli podle pravdy přiřadit jméno spolužáka. Kdo ji ...
 • TAJEMSTVÍ SEVERNÍ ANGLIE S JAZYKOVÝM KURZEM V YORKU (15. – 21. 10. 2018) V říjnu 2018 se uskutečnil dlouho a napjatě očekávaný školní zájezd do Anglie. Padesát žáků naší školy a tři vyučující zamířili do krásného historického města York, které kdysi bývalo hlavním městem Anglie. Žáci byli ubytovaní v rodinách, a tak se mohli velmi zblízka seznámit s anglickým prostředím. Součástí programu zájezdu byla i výuka angličtiny na ...
 • Listopadový hudební podvečer V úterý 13. listopadu se od 18 hodin v sále školy uskutečnil další hudební podvečer, tentokráte v podvečer hovorových hodin a třídních schůzek. Všem účinkujícím děkujeme za krásné výkony.
 • Kabaret Špaček V pondělí 22. října od 19 hodin jsme opět zaplnili a rozezněli Kabaret Špaček (Kopečná 46, Brno), a to zejména hudebními poctami skupinám Queen nebo ABBA. Vystoupili studenti divadelního a hudebního oboru.  
 • Návštěva KJM na Kobližné Sekunda navštívila v pátek 26. října hlavní pobočku KJM na Kobližné ulici v Brně. Během seznamování se s hlavní knihovnou si zde některé naše studentky vyzvedly ocenění za umístění ve výtvarné soutěži. Gratulujeme proto Adéle Kylhofové, Julii Ryšávkové a Petře Chmelíkové!
 • Sázení lípy velkolisté Ke stému výročí založení Československé republiky se naše sekunda rozhodla, že zasadí na Farské zahradě lípu velkolistou.
 • Špačkoš se u nás zabydluje „Možná jste si mě již všimli. Jsem špačkoš a do 31. ledna 2019 budu bydlet s vámi na GYMUM a ZUŠ. Zatím se mi tu líbí, ale mám stále hrozný hlad … co mi udělá radost? POUZE zbytky tužek a pastelek!“ Špačkoš následně odešleme zpět firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH, která se postará o recyklaci všech tužek a pastelek. ...
 • Kopání díry pro strom svobody Sexta se zapojila do akce Okrašlovacího spolku v Komíně, který organizuje vysazování stromů svobody v rámci oslav výročí 100 let republiky. Z finanční částky, kterou jsme vybrali, byla zakoupena lípa, ale nejprve je potřeba vykopat patřičnou díru…
 • Exkurze do Anthroposu V pátek 5. října 2018 navštívili společně Prima a Kvinta pavilon Anthropos, a to v doprovodu třídních profesorek Milady Kapičkové a Ilony Jílkové. Zde se dozvěděli více o nejstarších dějinách osídlení Moravy a Evropy. Jak moc si to užili a co vše se dozvěděli? Podívejte se sami!
 • Slavnostní zahajovací koncert Slavnostní zahajovací koncert v Konventu Milosrdných bratří je za námi a my vám z něj nabízíme malý fotoreport. Doufáme, že jste si jej v jedinečné atmosféře Konventu užili naplno spolu s námi!
 • Světlušky 2018 Naše světlušky ze sexty a 2.ročníku jste mohli v ulicích města Brna potkat ve čtvrtek 13.září. Opětovně jsme se zapojili do celorepublikové akce na podporu dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Děkujeme vám všem, kteří jste se rozhodli pomoci.
 • Souflé v Broumově Předposlední týden školního roku vyrazili studenti Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací na hudebně – topografickou exkurzi na Broumovsko. Několik snímků je zachycuje při hudební produkci v klášterním kostele Petra a Pavla v Broumově a kostela sv. Markéty v Šonově. Klášter i navštívený venkovský chrám patří do věhlasné Broumovské skupiny kostelů postavených v první polovině 18. ...
 • Koncert a výstava sekundy Koncert a výstava sekundy
 • Zahradní slavnost Podívejte se, jaká byla Zahradní slavnost!
 • Tercie odlétá Experimentální test fungování horkovzdušných balonů – Montgolfier. Studenti tercie předvedli svoji technickou zručnost a výtvarnou kreativitu na konstrukci balonu.
Menu