Realizované akce

 • Vánoční besídka sekundy pro dobrou věc Letos se studenti sekundy rozhodli svým uměním podpořit dobrou věc. Výtěžek své překrásné besídky a aukce obrazů se rozhodli věnovat nadačnímu fondu Pes v nouzi, který spolupracuje se spolky na záchranu týraných a opuštěných zvířat a všechny peníze rozdělí dle aktuálních potřeb. Děkujeme vám, WE HAF YOU!
 • Sekunda navštívila domov důchodců Naši skvělí sekundáni opět dokázali, že mají srdce na svém místě. Přikládáme fotky z návštěvy Domova seniorů Nopova, kde v předvánočním čase rozzářili tváře všech přítomných. Děkujeme vám a jsme na vás pyšní!
 • Cesta vody vodovody Sekunda měla možnost zúčastnit se ekologického programu Cesta vody vodovody pořádaného organizací Rezekvítek. Studenti se dozvěděli, odkud se k nám dostává voda do kohoutků, jaké množství sladké vody je na Zemi k dispozici, vyzkoušeli si na vlastní kůži, jak plyne voda potrubím a kolik vody spotřebujeme při nejrůznějších činnostech. A odteď už všichni šetříme!
 • Jak na odpady? Tento týden se hned několik tříd (tercie, kvarta a sexta+2. ročník) našeho gymnázia zúčastnilo ekologického vzdělávacího programu s názvem „Jak na odpady?“. Program si pro nás připravila organizace Rezekvítek zabývající se zejména ochranou přírody. Přinášíme vám několik střípků z jednotlivých workshopů.
 • Vánoční turnaj v přehazované 2018 Přinášíme fotoreport z vánočního turnaje v přehazované, který se uskutečnil v pátek 14. prosince. Děkujeme všem zúčastněným za předvedené sportovní výkony! 🙂
 • Divadelní představení Pižďuchové Minulou neděli naši studenti a studentky uctili památku Václava Havla v rámci představení s názvem Pižďuchové. Přinášíme vám z něj několik fotografií. Představení proběhlo v brněnském Divadle Husa na provázku.
 • Vánoční podvečer na radnici V úterý 18.12. se uskutečnil vánoční koncert – vánoční podvečer na radnici. Přinášíme vám z něj několik fotografií. Děkujeme všem za krásné výkony a těšíme se opět v příštím roce!
 • Hej mistře (Hej Václave!) Minulou neděli se v Divadle Husa na provázku uskutečnil společný vánoční koncert. Zazněla Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby, symfonický orchestr Sokola Brno I pod taktovkou Kryštofa Kosky. Přítomní diváci mohli naživo slyšet pěvecký sbor GYMUM a jako sólistu našeho Tea Štourače – tenor. Děkujeme všem za výborné výkony!  
 • Od impresionismu po modernu – program v Moravské galerii Pár střípků ze vzdělávacího programu v MG pro výtvarníky a výtvarnice nižšího stupně gymnázia. A téma? Od impresionismu po modernu.
 • Ranní hodování – prima Prima si středeční ráno výchovy ke zdraví zpříjemnila lehkou a hlavně zdravou svačinkou!
 • Předvánoční dobročinný koncert a aukce – tercie Fotoreport z dobročinného koncertu tercie, jehož součástí byla i dražba autorských děl studentek a studenta výtvarného oboru. Výtěžek z koncertu, z aukce a z prodeje různých předmětů vyrobených přímo v Ugandě je určen pro tamní děti. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přispěli na dobrou věc. Největší dík pak patří samozřejmě celé tercii a jejich ...
 • Mraveniště Ondřeje Sekory a Hora dění Ludvíka Kundery V pátek 7. 12. třídy prima a sekunda navštívily Mraveniště Ondřeje Sekory a Horu dění Ludvíka Kundery – obojí v Domě Jiřího Gruši, který je součástí Moravského zemského muzea. Nejdříve jsme poslouchali, pak tvořili, pak sdíleli a pak zase poslouchali, prohlíželi si a mnohokrát žasli. Děkujeme oběma paním lektorkám za příjemné literární dopoledne.  
 • Adventní výstava v prostorách Nemocnice Milosrdných bratří Přinášíme fotoreport z adventní výstavy třídy primy v Nemocnici Milosrdných bratří. O dokreslení předvánoční atmosféry se postarali studenti divadelního oboru vyššího stupně gymnázia. Poděkování patří také našim šikovným fotografkám Dominice Tesařové a Ince Mazáčové ze sexty. Určitě se zajděte na vystavovaná díla podívat! 🙂
 • Krabice od bot 2018   Zase jste dokázali, jak jste skvělí! Celkem jsme shromáždili 65 krabic, což je neuvěřitelné! Všechny jsme odevzdali Okrašlovacímu spolku pro Komín, který je roztřídí a předá následujícím institucím, organizacím či rodinám: Centrum pro rodinu a sociální péči Sdružení pěstounských rodin Nezisková organizace Bakhita – pomoc vícečetným rodinám a samoživitelům Krizové centrum Hapalova – zařízení pro děti vyžadující okamžitou ...
 • Mikuláš na GYMUM Ve středu 5.12. se naše gymnázium proměnilo ve skutečné peklo! Pekelní čerti strašili, soudili a trestali hříšné duše, jednotlivé třídy pak ochraňovali dobří andělé. Děkujeme mockrát kvintě a 1. ročníku, že se letos tak skvěle zhostili realizace této tematické akce! 🙂
 • Malá slavnost umění Ve středu 5. prosince 2018 se v prostorách sálu školy na Gymnáziu P. Křížkovského uskutečnila akce s názvem „Malá slavnost umění“. Děkujeme za krásné výkony studentům a žákům z flétnové třídy pana Mojmíra Poláčka.
 • Autorské čtení a beseda v KJM Prima a sekunda v Kleinově paláci a beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou paní Renátou Fučíkovou, která příjemným a zajímavým způsobem přiblížila svoji poslední knihu plnou Shakespearových dramat.
 • Boys voice ‚n‘ chicks – koncert V neděli 2. prosince v podvečer se uskutečnil koncert divadelního oboru GYMUM, kde vystoupili studenti třídy Mgr. Vladimíra Brázdy a jejich hosté z řad spolužáků. Přinášíme vám bohatý fotoreport z akce. Poděkování patří zejména panu Mgr. Vladimíru Brázdovi a studentům z jeho třídy. Děkujeme také hudebnímu doprovodu – Mgr. Jolana Zedeková, MgA. Jan Podskalský a ...
 • Den latiny na FF UK Část oktavánů se 29. 11. 2018 vypravila do Prahy na již tradiční Den latiny pořádaný FF UK. Slovy studentů Daniela Vašáka a Filipa Hrubého šlo o obohacující percepci lingvistických a historiografických rarit z oblasti klasického vzdělání. Informační koktejl si všichni zúčastnění náležitě vychutnali.
 • Soutěžní úspěchy Z XV. ročníku dvoukolové Pěvecké soutěže Olomouc 2018 si odváží 2. místo Teo Štourač a 3. místo Sára Jozová v kategorii 6. A. Oba obstáli v těžké konkurenci. Gratulujeme a děkujeme jim za výborné výkony. Stejně tak patří naše gratulace a poděkování jejich pedagogickému vedení – Vladimíru Brázdovi a Ireně Vašíčkové – a klavírní opoře paní ...
Menu