Průběh studia

Co tě čeká a nemine.
Budeme upřímní – jestliže se rozhodneš dát naší škole přednost před jinými, čeká tě nejen spousta zábavy a krásných zážitků, ale i dost dřiny. Především se připrav na to, že ve škole budeš trávit hodně času. Někdy se vyučování protáhne i do pozdních odpoledních hodin, a když se připravují velká vystoupení, podíváš se do školy možná i o víkendu. Tvá práce navíc je samozřejmě odměňována – v rámci mezinárodních projektů se vybraní studenti mohou podívat do zahraničí, můžeš prezentovat své umění na nejrůznějších koncertech, divadelních představeních či vernisážích, občas se najde nějaká ta koruna navíc, kterou ti nejaktivnější studenti obdrží jako stipendium, a podobně. K tvému studiu se také váže návštěva nejrůznějších kulturních akcí, exkurzí do všech možných koutů republiky a i jazykové a poznávací zájezdy do zahraničí.

Co se jazyků týče, máme docela širokou nabídku a velmi solidní studijní výsledky. Všichni studenti se povinně učí angličtinu a v průběhu studia si přibírají druhý jazyk, buď španělštinu, nebo němčinu. Všechny tyto hodiny si navíc můžeš doplnit o konverzaci s rodilými mluvčími. Také máš možnost přiučit se ruštinu a povinně získáš základy latiny.

V pololetí a na konci školního roku tě kromě písemek a zkoušení v běžných předmětech čekají také postupové zkoušky z tvé profilace. Není to žádný horor, pokud se budeš v průběhu studia průběžně připravovat, hlavně bychom rádi viděli tvůj osobní pokrok a rozvoj.A když se celé tvé studium nachýlí ke konci, přiblíží se nejen maturitní zkouška, ale také absolventský koncert, představení nebo výstava, záleží na oboru, který studuješ. Je to taková tečka za celým studiem a možnost ukázat, jak na sobě dokážeš zapracovat.

Na začátku jsme zmiňovali zábavu a skvělé zážitky, takže by je bylo vhodné vyzdvihnout taky, aby to nevypadalo, že nadcházející léta strávíš jen nad učebnicemi v lavicích. Kromě už zmiňovaných kulturních akcí se u nás v průběhu roku koná několik neformálních událostí. Pátého prosince se na Gymum už tradičně dostaví parta čertů, sestávající se ze studentů sexty, kteří si přichystali na spolužáky nějaké pekelné překvapení. Septimáni zase pořádají každý rok školní ples, vždy s nějakým originálním tématem, letos to například je cesta kolem světa, ale měli jsme tu i námořníky, hippies, elegantní dvacátá léta, hororové příšery a mnoho dalších. V zimě, pokud mrzne, se na školním dvoře koná hokejový turnaj, a na konci školního roku zase zahradní slavnost s bohatým občerstvením. Pravidelně se jezdí lyžovat či snowboardovat a několikadenní školní výlety jednotlivých tříd se těší velké popularitě.  A pak je tu samozřejmě mnoho dalších, nepravidelných akcí, které budeš moci zažít na vlastní kůži, ať už jako účastník, nebo pořadatel.
Lepší přehled o dění ve škole a průběhu roku můžeš nabýt třeba ze sekce „Připravujeme“ nebo se osobně poptat na dni otevřených dveří.

Menu