Studenti o škole….

Ahoj,

                 chceš jít k nám, na naši školu? Tak to je super! Skvělá volba! Nemusíš se ničeho bát, protože… 

  1. Všichni se známe a kamarádíme spolu, mezi ročníky nejsou žádné bariéry. Něco jako šikana prostě neexistuje, je tu pohoda a zábava. 
  1. Učitelé nás respektují, dokáží poradit  i ledacos pochopit. Umějí však být i nároční, a to nakonec oceníš. Každá hodina je něčím výjimečná, učí se tady jinak, než na běžné škole. 
  1. Atmosféra školy je docela  příjemná. Na stěnách visí obrázky výtvarníků, ze tříd se každou přestávku ozývá klavír nebo zpěv. Budova je historická památka stará přes sto let a je docela domácká. 
  1. Umělecká profilace je úžasný doplněk k normálním předmětům. Výtvarný obor mívá své výstavy, chodíme do galerií, účastníme se výtvarných soutěží a projektů. Hudebníci mají své koncerty, vystupují v divadelních představeních, každý hraje na nějaký nástroj nebo zpívá, stačí si vybrat, co je ti blízké a co máš rád. Divadelní obor hraje svá představení, studenti mají možnost si sami vymyslet texty, hudbu, rekvizity… Můžeš se zapojit do všeho, do čeho budeš mít chuť. 
  1. A teď to nejdůležitější. Najdeš tu svobodu. Svobodu pro svou osobnost, pro své názory a nápady. Najdeš tu možnost „dělat na sobě“. A když se spleteš, nebude to nikomu připadat hloupé. 

 

Tahle škola tě chytne a už nepustí. A my se na tebe moc těšíme!

  

                                                                                                              Tvoji budoucí spolužáci

                                                                                                              z Gymnázia P. Křížkovského

 

 

 

Data nejsou informace.

Informace ještě nejsou znalosti.

Znalost ještě neznamená pochopení problému.

Pochopení není ještě řešení.

A to celé není ještě moudrost.

Nemáme to lehké, viď.

A to celé vymyslel Clifford Stall a nám se to docela líbí

Menu