Pro rodiče

„Investice do vzdělání přináší nejvyšší úrok.“

J. F. Kennedy

Otevřený dopis jednatelů rodičům

 

Vážení ,

možná, že právě dnes stojíte před nelehkou volbou –  jaké gymnázium vybrat pro svého syna nebo dceru. Víte, že jde o jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí. Víte, že dobře vybraná škola  může významně ovlivnit  budoucnost vašich dětí.

Proč si vybrat právě naše gymnázium? I my jsme rodiče, a stejně jako vy nemáme rádi  argumenty, které zavánějí reklamou. A především jako rodiče   vám nyní píšeme.

Cítíme, že prvním argumentem, který mluví pro naši školu, je kvalita slušnosti. Jsme malá škola a všichni učitelé znají všechny žáky –  možná více než jinde. Na malé škole vznikají jiné vztahy  než na škole velké. Dříve si všimnete, když studenta něco trápí a máte více času promluvit s ním. A ještě jedna věc – nemusíte se bát posílat dítě ráno do školy. Přijde do kolektivu, jak se kdysi říkalo, slušných dětí. Je to kolektiv bez hrubosti, kolektiv,  v němž  vidíme  ve většině našich žáků  budoucí  rysy hodnotných dospělých.

Možná si kladete otázku, zda se pro vašeho syna nebo dceru tato škola hodí. Ti ze studentů, kteří chtějí studovat umělecké obory,  u nás získají dobré základy – výtvarné, herecké, hudební. Naše škola je  jednou velkou galerií prací mladých kreslířů a malířů. Do pozdních večerních hodin zní hudbou. Když se vypravíte večer do divadla, uvidíte na jevišti naše malé i mladé herce. Setkáte se s nimi na televizní obrazovce i v kině.

To však neznamená, že jsme pouze uměleckou školou. Naše absolventy najdete na všech typech vysokých škol  a mnozí vzpomínají na to, jak jim umělecká průprava pomohla lépe komunikovat, lépe přesvědčovat a přesvědčivěji argumentovat. To se hodí  i vědci žádajícímu o grant i obchodníkovi formulujícímu obchodní sdělení. A v neposlední řadě   – hudba, obrázky, divadlo – to vše  obohacuje život. Všichni naši žáci budou o ně bohatší. Věřte, že je to hodně.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Mgr. Daria Šimčáková

Ing. Pavel Matuška

Jednatelé

Menu