Prezentační soutěž

V pátek 26.února 2016 se na naší škole uskutečnilo školní kolo Prezentační soutěže 2016.  Jedná se o soutěž, které se účastní dalších 5 brněnských gymnázií a jejím smyslem je poměřit síly v oblasti prezentačních dovedností. Přihlásit se může jakýkoliv student, na výběr je 5 témat. V první části má soutěžící za úkol ústní přednes doprovázející vizuální (powerpoint, prezi, či jakoukoliv jinou) prezentaci na 6-8 minut na zvolené téma. V druhé části se losují předem neznámá menší témata, o kterých soutěžící mluví a debatuje cca 5 min. s minutovou přípravou.

Z naší školy soutěžili Vilém Všetečka (tercie), Jáchym Šíma (kvinta), Ondřej Julíček (septima) a Bronislav Šmid (septima). V rámci přípravy bylo potřeba, aby se podrobně seznámili s vybraným tématem, zorientovali se v problematice, vytvořili prezentaci. Při samotném výkonu museli zaujmout, být si jistí tím, co říkají, mluvit přesvědčivě a zároveň kultivovaně, dokázat argumentovat a také reagovat na dotazy poroty i publika.

Všichni soutěžící byli výborně připraveni a podali skvělé výkony. Také atmosféra, kterou vytvořilo pozorné publikum i milá porota, byla velice příjemná. Zdá se, že první ročník této soutěže na naší škole vytvořil hezkou příležitost k založení nové tradice.

Výsledné pořadí:

1.místo: Bronislav Šmid (septima)

2.místo: Ondřej Julíček (septima)

3.místo: Jáchym Šíma (kvinta)

čestné uznání: Vilém Všetečka (tercie)

 

Soutěžící, kteří se umístili na 1. a 2.místě, postupují do finálového kola, ve kterém se utká

12 nejlepších ze všech šesti zúčastněných škol.

‹ Zpět
Menu