Vážení a milí   návštěvníci,

již od roku 1993 nabízí soukromé Gymnázium Pavla Křížkovského s uměleckou profilací, s. r. o.  osmiletý a čtyřletý vzdělávací program, který rozšiřuje klasické gymnaziální vzdělání o hudební, výtvarný a divadelní obor a velké množství volitelných předmětů.

Spojení kvalitního všeobecného vzdělání gymnaziálního směru a uměleckých oborů je velmi přínosné, Pracovní trh příštího desetiletí bude od odborníků nejrůznějších profesí vyžadovat  nejen dobré všeobecné vzdělání, ale také  komunikační obratnost,  tvořivost a schopnost nalézat nová řešení.  Jsme přesvědčeni, že jsme nalezli recept, jak tyto dovednosti ve studentech probudit a rozvinout. Svědčí o tom vysoká úspěšnost našich maturantů při přijímání na vysoké školy a nakonec i úspěšnost u maturitních zkoušek.

Jsme malá škola a všichni učitelé zde znají všechny žáky. Na malé škole vznikají jiné vztahy,   než na škole velké. Naši učitelé si zpravidla rychle všimnou, když studenta něco trápí a mají více času promluvit s ním. Nemusíte se bát posílat ráno děti do školy. Přijdou do kolektivu bez hrubosti, do kolektivu v němž  potkají mnoho pedagogů a kamarádů, kteří je budou inspirovat a obohacovat.

Ti ze studentů, kteří se rozhodnou studovat umělecké obory u nás získají dobré základy – výtvarné, herecké, hudební. Naše škola je  jednou velkou galerií prací mladých kreslířů a malířů. Do pozdních večerních hodin zní hudbou. Když se vypravíte večer do divadla, uvidíte na jevišti naše malé i mladé herce. Uvidíte tam i naše absolventy. S našimi dětskými herci se setkáte i na televizní obrazovce  nebo v kině. A ještě jedna věc. Umělecké obory přinášejí svobodu volby a zodpovědnost svobody. Bude jen a jen na vašich dětech, jak vyjádří své pocity a myšlenky – v hudbě, obrazu nebo v básni. Učí se přemýšlet o sobě samých a současně vážit svá slova i postoje.

Nejsme však jednostranně uměleckou školou. Naše absolventy najdete na všech typech vysokých škol  a mnozí z nich vzpomínají na to, jak jim umělecká průprava pomohla lépe komunikovat, lépe přesvědčovat a přesvědčivěji argumentovat. Získané prezentační dovednosti se hodí  i vědci žádajícímu o grant, obchodníkovi formulujícímu obchodní sdělení, manažerovi motivujícím svůj pracovní kolektiv. A v neposlední řadě   – hudba, obrázky, divadlo – to vše výrazně obohacuje soukromý život. Věřte, že je to hodně. V životě přicházejí chvíle, kdy to všichni potřebujeme.  Vaše děti budou o to bohatší.

Ing. Pavel Matuška

Jednatel

Virtuální prohlídka školy

Zvětšit mapu

„Vzdělanost je to, co si uchováme i ve chvíli, kdy naše paměť

zapomene všechna data a čísla, která jsme do ní vpravili.

Vzdělanost je více než informace.

B. F. Skinner