Katalánsko

ŠKOLNÍ POZNÁVACÍ ZÁJEZD – KATALÁNSKO TRADIČNĚ – 18. – 26. 4. 2015

V dubnu 2015 vyrazila skupina studentů španělštiny Gymnázia P. Křížkovského na poznávací zájezd do Španělska. Cílem týdenního pobytu byl severovýchod Španělského království, Katalánsko. Těšili jsme se, že poznáme taje a krásy velmi různorodé a bohaté oblasti, kde se nachází vysoké hory i malebné písečné pláže, olivové háje i vinice.

Zájezd svou náplní a bohatým programem předčil naše očekávání. Viděli jsme ty nejkrásnější památky Barcelony. V centru jsme se prošli po rušné ulici La Rambla, nadchla nás Sagrada Familia, domy Gaudího ve městě a v parku Güell. Milovníci surrealismu si přišli na své v Muzeu Salvadora Dalího i v zámečku Púbol. Sportovní fanoušci měli možnost vidět olympijský stadion na hoře Montjuïc. Ti, kteří obdivují starobylejší části měst a památky, si užili procházku po středověkém městečku Girona.

Ve velice nabitém programu se dokonce našlo místo i pro návštěvu místní střední školy. Zde se naši studenti mohli seznámit se svými španělsky mluvícími vrstevníky, kterým předvedli své dovednosti během krátkého pěveckého vystoupení. Díky ochotné průvodkyni měli studenti možnost zlepšit své jazykové dovednosti, a dozvěděli se i spoustu zajímavostí o Antoniu Gaudím a Salvatoru Dalím, o španělské královské rodině, o typické španělské kuchyni i o každodenním životě ve Španělsku. Na tento zájezd budeme všichni dlouho vzpomínat.

‹ Zpět
Menu