Jazykově – vzdělávací pobyt – ANGLIE

V září se vydala skupinka vybraných studentů tercie, kvarty a septimy na sedmidenní vzdělávací zájezd do Anglie. Hlavním cílem bylo zdokonalit svou angličtinu přímým kontaktem s rodilými mluvčími nejen ve škole, ale i v hostitelských rodinách. Brno jsme opustili 13. 9. v 16 hodin a již druhý den kolem poledne nás přivítalo francouzské město Calais, kde jsme se nalodili na trajekt. Po necelé hodině se před námi vynořily bílé útesy Doveru.
Z Doveru jsme se vydali přímo do Bournemouthu, městečka, které se na další tři dny stalo naším domovem. Jako první jsme zde navštívili oceanárium, po jehož zhlédnutí nám zbyla ještě chvilka na dovádění u moře a krátkou prohlídku města.
Pak si nás už rozebraly hostitelské rodiny a my jsme ochutnali první anglickou večeři. Někteří měli štěstí a dostali domácí jídlo, jiní okusili rozmrazené polotovary ohřáté v mikrovlnce – i to je Anglie dnešních dnů – polotovary, hromada hranolků a k snídani lupínky s mlékem. Nikdo si ale nestěžoval. To, kvůli čemu jsme sem přijeli, nebylo jídlo.
Druhý den jsme se poprvé vypravili do školy. Výuka probíhala v pohodové atmosféře a my jsme si brzy zvykli na to, že česky mezi sebou smíme mluvit jen o přestávkách.
Po vyučování jsme každý den vyrazili na nějaký zajímavý výlet. V úterý jsme navštívili Sherborne Castle, sídlo slavného mořeplavce Waltera Raleigha. Zaujal nás nejen samotný zámek, ale i jeho zahrada a ruiny blízkého hradu.
Ve středu si přišli na své zejména hoši. Vydali jsme se totiž do historických doků v Portsmouthu, kde jsme si prohlédli HMS Victory, vítěznou loď z bitvy u Trafalgaru. Pak jsme se chtěli pokochat výhledy ze Spinaker Tower, ale počasí nám nepřálo, a tak jsme místo Spinakeru navštívili Námořní muzeum.

Čtvrteční odpoledne jsme si zpříjemnili výletem na Stonehenge, mystické místo, jehož význam není dodnes znám. Poté jsme se vydali do Salisbury, abychom zhlédli jeho jedinečnou gotickou katedrálu.
Páteční den jsme si vyhradili na Londýn. Začali jsme návštěvou muzea Madame Tussauds, kde se „vyřádily“ i naše paní profesorky. Pak jsme se metrem přesunuli na Piccadilly Circus a odtud pokračovali k Buckingham Palace. Naší další zastávkou bylo Trafalgar Square s Národní galerií.
Odsud jsme se přesunuli do části Westminster a zhlédli Westminster Abbey, The Houses of Parliament a Big Ben.
Na závěr naší návštěvy Londýna jsme si nechali London Eye, odkud jsme se kochali dechberoucími pohledy na toto nádherné město na Temži.
Cesta domů nám rychle uběhla a my se už teď těšíme na další výlet.

‹ Zpět
Menu